Меню Содержимое
Головна arrow Запитання-відповіді arrow Щодо перерахунку пенсій, якщо є заборгованість до Пенсійного фонду України
Сайти Пенсійного фонду
Щодо перерахунку пенсій, якщо є заборгованість до Пенсійного фонду України Надрукувати Надіслати електронною поштою
24.10.2012

Чи має особа право на перерахунок пенсії, якщо підприємство заборгувало зі сплати страхових внесків у Пенсійний фонд, але сплатило ці внески за окрему особу?

У статті 42 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” передбачено здійснення перерахунку пенсій за страховий стаж, набутий застрахованою особою після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Відповідно до статті 24 цього закону, страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообовязковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісячно сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.

Однак у законодавстві не передбачено можливості сплати підприємством страхових внесків за окремих осіб. Якщо підприємство здійснило сплату страхових внесків за одну особу, то цей період буде зараховано до страхового стажу лише після погашення підприєтсвом у повному обсязі заборгованості зі сплати страхових внесків у Пенсійний фонд.

Останє оновлення ( 06.03.2014 )
 
< Попередня   Наступна >